Apie mus :

Naujienos

 

Verslo pradžia arba devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk!

2012-11-15

Jeigu jūsų galvos sprogsta nuo gerų idėjų, tai dar nereiškia, kad jūsų verslas bus pelningas ir sėkmingas. Kiekvieną verslo idėją reikia gerai pasverti, kiek ji yra aktuali šiandien ir, ar jūs esate kompetentingas užsiimti verslu, išsiaiškinti, ar jūs turite verslininkui reikalingų savybių. Taip teigia Goda Petravičienė, asociacijos „Mano miestas Klaipėda" įkūrėja ir kelių intelektinio verslo įmonių savininkė. Ji kartu su kitais verslininkais dalyvavo verslo idėjų klube „Gera pradžia", kuris skirtas jaunimui, besirengiančiam įsilieti į verslo rinką. Renginį organizavo Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KU) ir Klaipėdos universitetas.

Verslo idėjų klubas „Gera pradžia" - tai tarsi netradicinių paskaitų ciklas „Kaip pradėti verslą?". Čia pateikta informacija apie galimybes gauti finansinę paramą verslo pradžiai, verslininkai pasidalino savo sėkmingo verslo patirtimi, pristatytos idėjos, kaip verslą padaryti pelningesnį ir sėkmingesnį. VšĮ „Versli Lietuva" atstovė Gražina Lukošienė supažindino jaunimą su šių metų naujove - mažosiomis bendrijomis, pristatė galimybes pasinaudoti parama kuriant savą verslą, viena jų - pradedantiems verslininkams nemokamai skiriami verslo pradžios krepšeliai. Jei įmonė įsteigiama per artimiausius šešis mėnesius, verslininkai gali gauti 50 valandų konsultacijų, 24 valandų mokymų, pasinaudoti virtualaus biuro paslaugomis.

Kad pomėgiai ir hobiai gali tapti pragyvenimo šaltiniu, įrodė dvi „verslo bitės" VšĮ „Kultūra Plius" vadovė Kristina Skrebytė ir šunų veislyno savininkė Ligita Starkuvienė. Kokios yra šiandienos jaunimo nedarbo tendencijos, pristatė Klaipėdos teritorinės darbo biržos atstovė Diana Monkevičiūtė.

Užklupęs ekonominis sunkmetis privertė verslininkus pakeisti požiūrį ir adaptuotis pasikeitusiose verslo sąlygose. Krizė bene labiausiai smogė nekilnojamojo turto sektoriui, apie tai, kaip adaptuotis krizės akivaizdoje, su studentais patirtimi pasidalijo verslininkė Indrė Valionienė. Pasak jos, kiekvieną verslą plėtojant, būtina jį planuoti mažais etapais, „neapsižioti" per daug, būti itin budriems ir nebijoti pokyčių. Kad sunkmetis gali tapti gera proga pradėti verslą, įrodė kavinių tinklo „Max Caffee" savininkė Renata Statkevičienė. Moteris prisiminė, kad prieš pradedant šį verslą, teko susidurti su skeptišku požiūriu, tačiau šiandien kavinių tinklą plėtojanti moteris pasidžiaugė, kad nepabūgo iššūkių ir ėmėsi savo verslo.

Verslo idėjų klubas „Gera pradžia" organizuotas prisijungiant prie Europos MVĮ savaitės 2012 m. renginių. Jie vyksta 37 šalyse, tarp jų ir Vokietijoje. Apie galimybes plėtoti verslą šioje šalyje studentams pasakojo VšĮ „Versli Lietuva: atstovybės Vokietijoje atstovė Lina G. Gylienė. Pasak jo, eidamas į užsienio rinką, verslininkas pirmiausia turi pasidomėti šios šalies specifika, nes tai, kas tinka Lietuvoje ar JAV, nebūtinai atneš sėkmę Vokietijoje. Norint užsiimti verslu Vokietijoje, būtina ne tik puikiai mokėti vokiečių kalbą, bet ir išanalizuoti vokiečių verslo kultūrą, prisitaikyti prie jų punktualumo, smulkmeniškumo, savo įmonę pristatyti kaip patikimą ir kokybišką - tai Vokietijos rinkoje itin svarbu.

Studentai supažindinti ir su amatų perkėlimo į elektroninę erdvę galimybėmis ir perspektyvomis. Apie tai pranešimą skaitė IT specialistas, verslininkas Mindaugas Ročys.

„Šiandien ypač svarbu jaunimą įkvėpti verslo dvasia. Tam ir skirtas KMTP vykdomas projektas START, kurio metu organizuojamas jaunimo verslumo klubas. Jis yra atviras visiems studentams, dėstytojams, mokslo ir technologijų parkų atstovams (įmonėms) bei plačiajai visuomenei. Džiaugiamės, kad galimybėmis imtis verslo domisi vis daugiau jaunimo" , - sakė R. Stubrienė.

Projekte START dalyvauja Klaipėdos universiteto studentai, studijuojantys gamybos, mechanikos, informatikos, elektros, jūrų inžinerijų disciplinas, biologiją, ekologiją, aplinkotyrą, gamtinę geografiją. Prie „START" komandos gali prisijungti ir daugiau jaunų žmonių. Jaunimas ne tik mokosi sėkmingo verslo pagrindų, bet ir dalyvauja konkurse „Verslo taurė". Konkurso laimėtojai sulauks pagalbos įgyvendinant savo verslo idėją, jaunimas turės galimybę stažuotis Suomijoje, jiems bus atvertos durys verslą vystyti Klaipėdos mokslo ir technologijų parke.

Daugiau informacijos:

KMTP Projektų administratorė

Rasa Baužytė

Tel.: +370 46 390857

Faks.: +370 46 310462

Mob.tel.: +370 671 69626

El. p.: rasa.bauzyte@kmtp.lt    

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?