Apie mus :

Naujienos

 

Verslo pradžia turėtų sutrumpėti dvigubai

2009-11-04

Vyriausybei lapkričio 3 d. pritarus Saulėtekio komisijos pasiūlymams dėl uždarosios akcinės bendrovės steigimo procedūrų supaprastinimo, ateityje verslo pradžios procedūros sutrumpės beveik dvigubai, taip pat sumažės ir uždarosios akcinės bendrovės steigimo sąnaudos.

„Tikiuosi, kad jau kitąmet uždarosios akcinės bendrovės registravimo procedūra bus pigesnė, paprastesnė ir žymiai trumpesnė. Tai ne tik palengvins administracinę naštą verslui, bet turėtų pagerinti ir Lietuvos verslo sąlygų ir konkurencingumo vertinimą pagal „Doing Business" apžvalgą", - sako ūkio ministras Dainius Kreivys.

Siekiant supaprastinti uždarųjų akcinių bendrovių steigimą, Vyriausybė pritarė Saulėtekio komisijos siūlymui iki 5-7 dienų sutrumpinti prašymo registruoti PVM mokėtoju terminą. Šiuo metu jis Valstybinei mokesčių inspekcijai turi būti pateiktas ne vėliau kaip prieš 12 darbo dienų iki tos dienos, kurią numatoma, kad atsiras prievolė registruotis PVM mokėtoju.

Netrukus nuo 5 iki 3 darbo dienų turėtų sutrumpėti visų juridinių asmenų dokumentų įregistravimo terminas Juridinių asmenų registre. Atitinkamas Civilinio kodekso pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas jau pateiktas svarstyti Seimui.

Saulėtekio komisijos siūlymu visos valstybės institucijos pagal kompetenciją turės peržiūrėti Vyriausybės nutarimus bei įstatymų įgyvendinamuosius teisės aktus ir panaikinti reikalavimą turėti antspaudą ar antspaudo žymą (A.V.), išskyrus atvejus, kai reikalavimas turėti antspaudą yra nustatytas įstatymuose. Iki šiol kai kuriuose dokumentuose, prašymų formose yra įtvirtintas reikalavimas turėti antspaudą arba juose nurodoma antspaudo vietos žyma (A.V.), nors įmonės neprivalo turėti antspaudo nuo Civilinio kodekso įsigaliojimo 2001 m. liepos 1 d.

Taip pat nuspręsta atsisakyti teisės aktų nuostatų, kad pranešimas Valstybinei darbo inspekcijai apie įmonės, jos padalinių eksploatavimo pradžią siejamas su įmonės veiklos pradžia.

Pagal verslo pradžios procedūros įvertinimą Pasaulio banko tyrime „Doing Business" Lietuva užima 99 vietą tarp 183 valstybių, o tarp tyrime vertinamų 26 Europos Sąjungos narių - 21 vietą. Šiame tyrime nurodoma, kad šiuo metu verslui pradėti Lietuvoje sugaištama 26 dienos. Daugiausia laiko užima registravimas PVM mokėtoju (10-15 dienų) ir registravimas Juridinių asmenų registre (6 dienos). Po 2 dienas užima steigimo dokumentų tvirtinimas pas notarą bei antspaudo gamyba. Po 1 dieną užima kaupiamosios ir banko sąskaitų atidarymas, pranešimas Valstybinei darbo inspekcijai apie įmonės eksploatacijos pradžią.

Juridinių asmenų registro duomenimis, šiandien Lietuvoje yra apie 76 000 uždarųjų akcinių bendrovių.

Šaltinis: www.ukmin.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?