Apie mus :

Naujienos

 

Verslui jau paskirta per 40 proc. ES paramos

2010-01-07

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) 2007-2013 metų finansiniu laikotarpiu administruoja daugiau kaip 4 mlrd. 230 mln. Lt Europos Sąjungos struktūrinę paramą, skirtą verslo, verslo aplinkos gerinimo, viešojo turizmo, viešosios energetikos, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros ūkio sektoriams.

Maždaug pusę šių lėšų numatoma paskirstyti konkurso, kitą dalį - valstybės planavimo būdu. 2009 metų gruodžio 31 dienos duomenimis, paskelbta kvietimų ir sudaryta valstybės planuojamų investicinių projektų sąrašų už 4 mlrd. 779 mln. Lt arba 112,96 proc. nuo administruojamų lėšų sumos. Paskelbtų kvietimų ir sudarytų sąrašų suma paprastai 10-15 proc. viršija numatytosios ES paramos sumą, kadangi dalis projektų vykdytojų, kaip rodo praktika, dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo sumanymų atsisako.

Šiuo metu LVPA yra gavusi 2564 paraiškas už 4 mlrd. 778 mln. Lt. Tai sudaro 99,9 proc. nuo paskelbtų kvietimų. Įvertinos 1712 paraiškos (66,8 proc. nuo gautų), kuriomis prašoma skirti ES paramos už 2 mlrd. 542 mln. Lt. Dar 852 paraiškos (33,2 proc.) už 1 mlrd. 709 mln. Lt vertinama.

Ūkio ministro įsakymu parama skirta 1159 projekto vykdytojams, kuriems numatoma išmokėti 1 mlrd. 824 mln. Lt. Tai 45,2 proc. nuo visų gautų paraiškų arba 43,1 proc. nuo bendros paramos sumos. Su 834 (835) projektų vykdytojais jau pasirašytos paramos sutartys už 1 mlrd. 560 mln. Lt.

„2009-ieji mūsų Agentūrai buvo aktyvaus ir intensyvaus darbo metai, - sakė LVPA direktorius Saulius Jakštas. - Per vienerius metus parengtos sąlygos ir pasirašyta 2,5 karto daugiau sutarčių, negu tai buvo per visą 2004-2006 metų ES finansinio programavimo laikotarpį, kuris baigėsi 2008-aisiais. Administruojamų lėšų suma taip pat 4 kartus didesnė. Turime sukaupę tam tikrą patirtį, kuri leidžia ES paramos administravimo procesą valdyti pakankamai efektyviai. Ne veltui Lietuvos rodikliai ES paramos panaudojimo aspektu vieni geriausių Europos Sąjungoje, gerokai viršija mūsų artimiausių kaimynų - Lenkijos ir Baltijos šalių - rodiklius. Tai švelnina sunkumus patiriančio Lietuvos ūkio padėtį."

Tai, kad jau 2010-ųjų pradžioje, likus dar šešeriems metams iki projektų vykdymo pabaigos, per 40 proc. ES paramos jau paskirta, S. Jakšto nuomone, yra pakankamai aukštas efektyvumo rodiklis ir svarbus signalas verslui, kad didelė papildomų pinigų masė pačiu artimiausiu metu įsilies į krašto ūkį. Tai, LVPA direktoriaus nuomone, reikšmingai prisidės prie šalies ūkio skatinimo proceso.

Negatyvūs procesai ES paramos panaudojimo srityje nėra reikšmingi. Paramos atsisakė 20 projektų vykdytojų, kurių bendra suma sudarė 37 (43) mln. Lt. Tai tik 2,4 proc. nuo ministro skirtos paramos arba 1 proc. nuo bendros paramos sumos. Pasirašytas sutartis nutraukė 22 ūkio subjektai už 64 mln. Lt.

Šaltinis: www.lvpa.lt

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Nestovime vietoje ir džiaugiamės, kad mūsų darbas yra vertinamas, nebereikia niekam įrodinėti, kad šiuolaikinėje globalioje erdvėje gali išlikti tik tie, kurie drąsiai realizuoja inovatyvias idėjas, jas pritaiko versle. Mums svarbu, kad mūsų parko bendruomenė stiprėtų ir visi tolygiai augtume, mūsų veiklos geografija plėstųsi, o įmonės būtų patenkintos tuo, ką mes galime suteikti... Visiems, kurie su mumis kartu buvo dešimt metų, noriu padėkoti prancūzų filosofo Blezo Paskalio žodžiais „Praeitis ir dabartis - mūsų priemonės, o ateitis - visų mūsų tikslas..."

KMTP direktorė

Roma Stubrienė

Įgyvendindami pasyvių, energijos beveik nenaudojančių ir aplinkai draugiškų namų statybų projektus, sulaukiame svaraus KMTP palaikymo ir pagalbos. Pasyvūs namai - ateities namai, jiems pastatyti naudojame inovatyvius sprendimus, parkas kartu su būriu specialistų mums padeda inovacijas viešinti ir apie tai informuoti visuomenę.

Klasterio „Ecovizija“ projektų vadovas

Gediminas Butkus

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?