Apie mus :

Naujienos

 

Verslumo ugdymo projektas START – knygoje "Pradėjau verslą"

2014-01-20

Dvejus metus trukusį studentų verslumo ugdymo projektą START vainikavo sausį publikuota nemokama elektroninė knyga „Pradėjau verslą". Ją parsisiųsti galima ČIA.

2011-ųjų pabaigoje buvo paskelbta pirmoji žinia apie verslumo ugdymo projektą START, kuriame dalyvauti kviečiami penkių Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai, norintys pajusti verslumo dvasią, įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, susipažinti su mokslo parkų veikla ir teikiamomis galimybėmis.

Naujas verslumo projektas studentus traukė ir viliojančiu pagrindiniu prizu - konkurso „Verslo taurė" laimėtojų laukė praktinis mokomasis vizitas garsiojo Suomijos Aalto universiteto Smulkiojo verslo centre.

Susirinkę draugėn, susipažinę tarpusavyje ir su projekto kuratoriais, lektoriais, žingeidūs studentai balandį kibo į mokymus. Jiems žinias perteikė ir Lietuvos, ir užsienio lektoriai, verslo konsultantai, viešųjų ryšių specialistai, mentoriai.

Dveji metai netruko prabėgti, tačiau sukaupta patirtis, žinios, užmegztos pažintys, atsivėrusios veiklos galimybės niekur nedingo. Ne vienas START dalyvis yra tik per žingsnį nuo savo verslo idėjos realizavimo, kiti - rimtuose apmąstymuose apie ateitį: dirbti samdomą darbą ar rinktis savarankišką kelią.

Specialistų patirtis, įžvalgos ir studentų sėkmės istorijos, kartu su praktinių patarimų serija, buvo pristatyti projekto START tinklaraštyje Pradejau.lt bei naujienlaiškyje „Verslo startas". Apibendrinus įdomiausią ir naudingiausią surinktą medžiagą ir gimė e-knyga „Pradėjau verslą".

Joje rasite daug įdomių, kritiškų interviu ne tik su verslumo ugdymo projekto START, vykusio 2011-2013 metais, dalyviais, bet ir su lektoriais, verslo konsultantais, viešųjų ryšių specialistais, mentoriais, verslininkais, darbdaviais, tiesiogiai dalyvavusiais šiame projekte ar tiesiog neabejingais jaunimo verslumui.

Taip pat rasite pasvarstymų apie tai, ar Lietuvos jaunimas (ne)verslus, kaip padėti pradedančiam verslininkui, kaip siekti karjeros, į ką atkreipti dėmesį studijuojant, kad pabaigus studijas nekiltų noras lengvesnės duonos kąsnio ieškoti užsienyje dirbant nekvalifikuotą darbą. Šios ir kitos temos, tikimės, gali būti įdomios ne tik mąstantiems apie savo verslą ar jį pradėjusiems, bet ir visiems kas domisi verslo, darbo rinkos ir ekonomikos situacija bei galimybėmis Lietuvoje.

„Studentams arba tiems žmonėms, kurie su verslu nieko bendro neturėję - labai svarbu suprasti, kad mažą verslą galima padaryti beveik visai be pinigų. Tik niekas jiems to neparodo", - teigia mentorius Mindaugas Juodaitis.

„Tik supratęs savo kliento poreikius, jo problemas, norus gali sukurti produktą ar paslaugą, kuri bus vartojama", - aiškina Aalto universiteto profesorius Markku Virtanenas.

„Niekas nekalba apie planą B: jei tau nepasiseka. Gražus ir sąžiningas verslo uždarymas yra devyni pragaro ratai, kuriuos reikia praeiti - varžytinės, bankroto procedūra. Nepaisant to, kad sąžiningai bankrutuoji, esi apšaukiamas lūzeriu. O jei nesi lūzeris, vadinasi esi sukčius, apgavęs kitus. Štai čia ir yra didžiausias verslo pradėjimo stabdis, atbaidantys jauną žmogų nuo verslo", - svarsto Kauno regiono smulkiųjų ir vidutinių verslininkų asociacijos direktorius Giedrius Romeika.

Tai - tik kelios įdomios mintys iš daugelio, kurias rasite nemokamoje e-knygoje „Pradėjau verslą". Gero skaitymo!

Daugiau informacijos apie projektą START: www.pradejau.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?