Apie mus :

Naujienos

 

Verslumui ir inovacijoms skatinti - mobilumo programa

2009-09-14

Šiaurės ir Baltijos šalys siekia sustiprinti verslo ir pramonės bendradarbiavimą. Bendra šių šalių mobilumo programa teikia finansinę paramą verslo ir pramonės atstovų stažuotėms, praktikoms ir tinklų veiklai Šiaurės ir Baltijos šalyse. Šiais metais programai skirta 2 mln. Danijos kronų, tai yra, apie 920 tūkst. litų.

Šiaurės ir Baltijos šalių verslo ir pramonės mobilumo programos tikslas - stiprinti ekonominį bendradarbiavimą bei skatinti verslumą, regioninį klasterių bendradarbiavimą ir inovacijas Šiaurės-Baltijos šalių regione. Artimiausias terminas paraiškoms pateikti - 2009 spalio 15 d.

„Norime paskatinti mažas ir vidutines įmones, verslo organizacijas ir inkubatorius, o taip pat ir valstybines įstaigas, dirbančias verslo sąlygų gerinimo srityje, aktyviai dalyvauti šioje mobilumo programoje. Tai gera galimybė užmegzti naujus arba stiprinti jau egzistuojančius ryšius su partneriais Šiaurės šalyse, vykti stažuotis ir perimti partnerių patirtį", sako patarėja Lina Janušauskienė.

Veiklose, kurias gali remti programa, turi dalyvauti mažiausiai trys skirtingos šalys, iš kurių bent viena yra Šiaurės šalis ir bent viena Baltijos šalis. Programa gali paremti iki 70% kelionės, apgyvendinimo ir tinklų išlaidų.

Šiame kontekste Šiaurės ir Baltijos šalys - tai Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lietuva, Norvegija, Suomija ir Švedija.

Šiaurės ir Baltijos šalių verslo ir pramonės mobilumo programą administruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Latvijoje. Programą finansuoja Šiaurės ministrų taryba ir Estijos, Latvijos bei Lietuvos vyriausybės.

Be verslo ir pramonės mobilumo programos Šiaurės ministrų taryba taip pat vykdo viešojo administravimo mobilumo programą bei kultūrinę mobilumo programą.

Šios mobilumo programos yra svarbus instrumentas, kuriuo artimiausioje ateityje bus skatinamas bendradarbiavimas tarp Šiaurės ir Baltijos šalių. Šis bendradarbiavimas buvo pradėtas 1991 m., kai Šiaurės ministrų taryba įsteigė biurus Vilniuje, Rygoje ir Taline.

Plačiau apie Šiaurės ir Baltijos šalių verslo ir pramonės mobilumo programą...

 

Šaltinis: www.norden.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Su KMTP aktyviai bendradarbiaujame ne vienus metus. Kartu su parku ir geoterminės šilumos jėgaine AB „Geoterma" atliekame tyrimus dėl Vakarų Lietuvoje glūdinčių geoterminio vandens išteklių panaudojimo balneologijai, gydymo tikslams, SPA procedūroms. Tikimės, kad šie bendri tyrimai paskatins efektyviau išnaudoti geoterminius išteklius mūsų krašte ir padės vystyti sveikatos turizmą.

Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas

Artūras Razbadauskas

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?