Apie mus :

Naujienos

 

Vokietijos ir Lietuvos mokslininkai pristatys akvakultūros plėtros galimybes šalies pajūryje

2013-01-15

Lietuvos pajūris turi plačias, tačiau vis dar neišnaudotas perspektyvas įgyvendinti akvakultūros projektus. Kokie jie galėtų būti, kaip galėtų prie akvakultūros sektoriaus skatinimo prisidėti mokslininkai ir verslininkai, patartimi dalinsis Vokietijos akvakultūros asociacijos prezidentas prof. dr. Bela H. Buck, savo vizijas pristatys Lietuvos mokslo ir verslo atstovai. Darbinė sesija vyks Klaipėdos mokslo ir technologijų parke (KMTP).

Pasak projekto „Submariner" dalyvių, būtina ieškoti naujų būdų, kaip jūros teikiamus išteklius efektyviai panaudoti ne tik plėtojant mokslinį bei verslo potencialą, skatinant ekonomiką bet ir siekiant pagerinti Baltijos jūros aplinką.

„Akvakultūra - tai vandens organizmų, tokių kaip žuvys, moliuskai, vėžiagyviai ir vandens augalai, auginimas. Tai priešprieša komercinei žūklei, ši šaka labai glaudžiai susijusi su ekologijos kultūra. Akvakultūra labiausiai yra išplėtoja Azijoje, tačiau didelį ir, deja, kol kas neišnaudotą potencialą turi ir Baltijos jūros regiono šalys. Dalyvaudami projekte „Submariner" ieškome galimybių, kaip paskatinti šios ūkio šakos plėtrą mūsų šalyje ir visame regione. Klaipėdoje kuriant Jūrinį slėnį, duris atvers moderni žuvivaisos ir eksperimentinės žvejybos laboratorija. Tai bus puiki niša įgyvendinti akvakultūros projektus, mokslininkams atlikti tyrimus, o verslininkams gauti su projektais susijusias konsultacijas", - sakė KMTP direktorė Roma Stubrienė.

Klaipėdoje lietuviai ir vokiečiai pristatys kelias potencialias akvakultūros panaudojimo versle galimybes. Pasak projekto dalyvių, moksliniai tyrimai rodo, kad moliuskai gali būti auginami ne tik pašarams, bet ir biotrąšoms, jie gali būti naudojami vandens valymo projektuose. Vakarų Lietuvoje glūdintys geoterminiai ištekliai galėtų būti panaudojami žuvivaisai. Daugiau vizijų mokslo ir verslo atstovai pateiks 2012 01 17 (ketvirtadienį), Klaipėdoje rengiamoje darbinėje sesijoje „Akvakultūros potencialas Lietuvoje". Renginys vyks KMTP (H. Manto 84, Klaipėda), 1 aukšto salėje. Pranešimus skaitys KMTP, Klaipėdos universiteto, AB „Geoterma" atstovai, apie Vokietijos patirtį plėtojant akvakultūrą, pasakos Vokietijos akvakultūros asociacijos prezidentas dr. Bela H. Buck.

Renginio programą rasite čia...

Daugiau informacijos:

KMTP Komunikacijų vadovas

Andrius Sutnikas,

Tel.: +370 46 310463, Faks.: +370 46 310462

Mob. tel.: +370 686 37681

El. p.: projects@kmtp.lt

 

 

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Galiu drąsiai sakyti, kad KMTP - ta institucija, kurioje idėjos brandinamos ne tam, kad jos liktų popieriuje ar giliai stalčiuje. Jos efektyviai realizuojamos, visada žvelgiama į ateitį, idėjoms numatomas tolimesnis kelias. Tai solidžios ir atsakingos institucijos bruožas. Kaip klaipėdietis, neabejingas dabarčiai ir, tuo labiau, ateičiai, linkiu, kad KMTP kaip buvo, taip ir būtų, vienas aktyviausių, dinamiškiausių ir kūrybiškiausių ekonomikos variklių ne tik Lietuvoje, bet ir platesnėse erdvėse.

Klaipėdos miesto meras

Vytautas Grubliauskas


Kaskart mane maloniai nustebina Parko žmonių iniciatyvumas, veržlumas, neleidžiantis sustoti, priverčiantis permąstyti sprendimus, taip reikalingas verslui. Tai yra svarbūs ir dideli darbai, visų pirma, žmonių sąmonės srityje. Sakyčiau, KMTP dėka, verslas po truputį tampa geru. Linkiu ir toliau ne mažiau sėkmingai dirbti.

Advokatų kontoros "Žlioba & Žlioba" advokatas

Arūnas Žlioba

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?