Apie mus :

Naujienos

 

Vyriausybė pritarė siūlymui mažinti verslo inspektavimą

2010-05-05

Vakar Vyriausybė pritarė nutarimui dėl institucijų atliekamų priežiūros funkcijų optimizavimo, kuriame numatoma, kad nuo birželio 1 d. įmonei vietoj 76 galimų patikrinimų turėtų likti tik 9 patikrinimai.

Nutarimu nustatytos aplinkos, konkurencijos ir rinkos priežiūros, viešųjų infrastruktūrų priežiūros, finansų rinkos, kultūros ir švietimo, mokesčių ir muitų, visuomenės ir asmens sveikatos, produktų saugos ir procesų saugos grupės. Šios grupės buvo išskirtos tariantis su įvairiomis institucijomis. Verslą inspektuojančių institucijų, patenkančių į minėtas grupes, sąrašas patvirtintas tuo pačiu Vyriausybės nutarimu.

Pasak ūkio ministro Dainiaus Kreivio, pradedant įgyvendinti šią reformą, pirmiausia siekiama sureguliuoti tų inspektuojančių institucijų, kurios kasdien tiesiogiai bendrauja su verslininkais, funkcijas ir sąlygas, kuriomis jos turėtų dirbti efektyviausiai.

Nustatyta, kad vienoje priežiūros grupėje veikiančios inspektuojančios įstaigos turės susiderinti planuojamus įmonių patikrinimus: vienos grupės tikrintojai įmonėje privalės lankytis vienu metu. Toks darbas planuojamas siekiant sumažinti įmonėms tenkančią administracinę naštą vykstant patikrinimams. Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, tokia tvarka leis ženkliai sumažinti inspektorių vizitų ir prielaidų piktnaudžiavimams. Siekiama, kad naujais principais pagrįsta priežiūra taptų naudinga pagalba verslui, o ne rykštė.

Šiuo nutarimu taip pat įsteigiama koordinacinė komisija, kuri turės prižiūrėti kaip sklandžiai optimizuojamas kontroliuojančių institucijų tinklas ir teiks pasiūlymus dėl priežiūros reformos. Šios komisijos sudėtis bus patvirtinta iki gegužės 20 dienos.

Iki šių metų rugpjūčio 1 d. visos 9 priežiūros grupės turės parengti verslo tikrinimo teisės aktų sąvadus pagal savo sritį. Tai leis visus aktualius reikalavimus verslui rasti vienoje vietoje.

Taip pat iki š. m. spalio 15 d. numatoma parengti praktinius vadovus, kurie būtų skirti tiek verslui, tiek inspektoriui. Tuomet ne tik verslininkams bus aišku, kaip teisingai laikytis visų reikalavimų, bet ir inspektuotojai turės tikslias instrukcijas, kaip tikrinti įmones. Tai - nauja praktika, kai vienu dokumentu privalės vadovautis ir verslas, ir tikrintojai.

 

Šaltinis: www.ukmin.lt

 

Grįšti į naujienų sarašą

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Kiekvieną kartą, kai peržengiu KMTP duris, mane nepaliauja stebinti, kiek čia daug visko vyksta. Kartais pasijaučiu kaip pievoje, kurioje dūzgia labai daug bičių. Būdamas KMTP gali, regis, nieko nedaryti, tačiau vien būdamas čia, aplimpi tom žiedadulkėm - mintim, idėjom ir gera energija.

 

UAB „Grand partners“ konsultantas

Vaidas Levickis

Dauguma inovatyvių įmonių savo veiklą pradeda mažuose kolektyvuose, todėl KMTP - geriausia vieta verslo pradžiai. Parkas sudaro labai geras sąlygas nedidelėms įmonėms kurti, inkubuotis. Mažoms bendrovėms ypač reikia pagalbos ir erdvės, kur jos galėtų augti ir tobulėti. Džiugu, kad KMTP labai svariai prisideda skatindamas smulkų ir vidutinį verslą.

Klaipėdos miesto savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aras Mileška

Ar Jūs patenkinti KMTP teikiamų paslaugų kokybe?