Paslaugos : Technologijų perdavimas :

Technologiniai pasiūlymai

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko partneriai iš Rusijos siūlo:

- Degalų technologijas dyzeliniams varikliams iš augalinių aliejų ir riebalų gaminti.

Institutas plėtoja biodyzelino gamybos iš antrinių produktų, aliejaus bei riebalų, pagamintų iš atliekų, mėsos perdirbimo įmonių bei maisto pramonės turimų resursų technologiją. Gamybos procesas atliekamas naudojant efektyvų reaktorių, kuriame skystosios terpės suskaidomos iki nano dalelių dydžio. Taip mažesnėmis sąnaudomis gaunami teigiami rezultatai. Institutas kviečia susidomėjusias įmones ir organizacijas prisijungti prie tiriamojo darbo įgyvendinamo ir tolesnės biodyzelino gamybos.

- Bioetanolio gamybą iš artišokų.

Europoje esant mažiems šilumos šaltinių ir kuro resursams, biodyzelinui gaminti siūloma naudoti augalines žaliavas. Jos svarbios biodyzelino sudedamajai daliai - etanoliams - gaminti. Ekspertai išvedė artišokų rūšį, kuriai būdinga didelė medžiagų fermentacija: gumbuose iki 25% drėgnosios masės ir iki 12% žaliosios masės. Naudojant antžeminę ir požeminę artišokų biomasę, spirito gamybai sukurta aplinką tausojanti technologija. Pažangi technologija išsiskiria: požiūriu į natūralių artišokų komponentų modifikavimą su mielinių kultūrų grupėmis; šiuolaikinių membraninių technologijų pasitelkimu spirito gamybai. Visi šiomis technologijomis išgauti elementai patentuoti. Ekspertai kviečia prisijungti suinteresuotus partnerius iš Europos, kurie gali paremti finansiškai ir organizuoti biokuro gamybą iš perdirbtų artišokų.

- Kompleksinį artišokų perdirbimą.

Artišokų gumbai pripažinti naudingiausia ir daugiausia biologiškai aktyvių medžiagų, darančių teigiamą poveikį žmogaus organizme vykstantiems procesams, turinti kultūra. Ekspertai, žemės ūkio mokslų srityje, parengė išsamią ekologiškai švarią artišoko biomasės perdirbimo technologiją, kuria numatyta didelio kiekio inulino gamyba miltelių ir koncentrato forma. Visi elementai gauti taikant šią technologiją patentuoti. Technologiją yra lengva pritaikyti prie perdirbimo sąlygų ir žaliavos sudėties. Priklausomai nuo to, kokias gamybos apimtis ir kiek galutinių produktų žaliavų kiekiui nustatote, technologija gali būti įgyvendinta esamos gamybos, atskiros didelio masto, stacionariu ir/arba moduliniu gamybos pagrindu. Kviečiame registruotis susidomėjusius partnerius iš Europos, galinčius skirti finansavimą ir norinčius dalyvauti inulino ir kitų produktų iš artišokų gamybos organizavime Rusijoje.

- Enterinę mitybą.

Siekiama sukurti receptą ir gaminti mišinį, skirtą ligonių maitinimui po sudėtingų gastroenterologinių operacijų. Produktas kuriamas atsižvelgiant į ligos pobūdį, operacijos tipą, amžių, mitybos būklę. Pasiūlyta sukurti visiškai subalansuotą maisto produktą, kurio gamybai būtų naudojamos natūralios augalinės medžiagas. Pagrindiniai komponentai: vaisiai, daržovės, subtropiniai vaisiai, grūdai bei specialūs priedai. Daugiausia dėmesio skiriama augalinėms žaliavoms, kurių vartojimas kelia riziką susirgti kai kuriomis lėtinėmis ligomis. Buvo pagaminti eksperimentiniai produktų prototipai, kurie medicinos specialistų ir pacientų savanorių buvo įvertinti teigiamai. Šiuo metu parengtas bendras technologinis metodas, t.y. sukurtas pagrindinis receptas be konkrečių komponentų, reikalingų specifinėmis ligomis sergantiems pacientams. Reikalingi tolesni tyrimai su kiekvienu komponentu atskirai, investicijos tyrimų išlaidoms, patentų paraiškų rengimui Rusijoje ir Europoje, gamyklos pastato kosmetiniam remontui, įrenginių pirkimui. Susidomėjusios įmonės ir organizacijos kviečiamos prisijungti.

- Gydomąsias ir profilaktinės kosmetikos priemones.

Kvepalų ir kosmetikos rinka Rusijos ekonomikoje vystosi sparčiausiai. Taip yra todėl, jog kosmetikos gamintojai į rinką pateikia nebe universalius, bet kiekvieno pirkėjo individualias problemas sprendžiančias kosmetines priemones. Kosmetikos kūrėjai į naujos formulės kremą įvedė didesnę dozę beta-karotino, kuris efektyviau regeneruoja dengiamąjį audinį bei daro įtaką kitiems organizmo procesams. Iki šiol beta-karotino dozės kosmetikoje buvo naudojamos kaip vitaminas, o ne veiklioji medžiaga. Nors jam nebuvo taikomi kiekio apribojimai, priešingai negu vitaminui A, beta-karotino buvo naudojama labai mažai. Įvedus didesnį kiekį beta-karotino į gaminį, atlikti eksperimentiniai fiziniai ir cheminiai bei klinikiniai kremo vartojimo savybių tyrimai. Nustatyta, jog profilaktiniam naudojimui skirti kremai su beta-karotinu atitinka kokybės ir saugos reikalavimus. Siekdami baigti mokslinius tyrimus ir organizuoti terapinių ir profilaktinių kosmetikos priemonių su beta-karotinu gamybą, plečiant kosmetikos rinką Rusijoje, ragina prisijungti šioje srityje dirbančius partnerius.

- Gamtinius fosfolipidus sveikatos apsaugai.

Pastaraisiais metais atlikti tyrimai, kurių metų buvo siekiama nustatyti būdus produktų kūrimui naudojant fosfolipidus. Kai kurių elementų taikymas produktų gamyboje, leido susidaryti naują požiūrį į skirtingų ligų gydymą. Nustatyta, jog sveikatos priežiūros srityje naudojamų fosfolipifų kiekis beveik neribotas. Tyrėjai sukūrė technologiją, kurią taikant, daugiausia savo savybes išsaugančio fosfolipido cholino išgaunama iš saulėgrąžų aliejaus. Produktą leidžiama užregistruoti kaip fosfolipidinę medžiagą, pritaikytą vaistams gaminti.

- Kurti elektromagnetinio intensyvinimo reaktoriaus technologinius procesus.

Tai galima pasiekti ir iškylančias problemas išspręsti pritaikant pažangiausias techninius ir technologinius sprendimus. Mokslinių tyrimų ir gamybos įmonė „Roskarfarm" siūlo elektromechanikoje taikomą metodą siekiant stiprinti cheminius ir technologinius procesus. Mes sukūrėme pagrindinį įtaisą, kuris leidžia sustiprinti masės perdavimo ir cheminius procesus, įtraukiant juos į skystį ar dujas. Srauto reaktorius EMA-3,5, pritaikytas įgyvendinti konkrečią technologiją, chemijos ir maisto pramonei, suteikia privalumų: - bendras liaukų nuotėkis, nėra mazgų; - naudojantis mažai energijos; - mažai metalo; - nedidelių gabaritų; - greiti ir gilūs cheminių reakcijų ir masės procesai; - dėl tylaus veikimo pagerėja darbo sąlygos; - didėja reakcijos produktų kokybė išsaugant kai kurias medžiagas. Siūlome bendradarbiauti kuriant bendrus pagrindinius gamybos įtaisus, techninės įrangos sprendimus, specialius gamybos procesus.

Institutas turi galiojantį bandomąjį stendą, kuris yra pagrindas biodyzelinui kaip produkcijos vienetui gaminti. Paruošti projekto dokumentiniai normatyvai fosfolipido, beta-karotino ir alfa-takoferolio naudojimui. Tam kad būtų baigta šių vaistų registracija Rusijoje, bei į Rusijos, o vėliau ir Europos rinką pateiktas naujas produktų asortimentas, kviečiamos prisijungti visos patyrusios šalys, turinčios finansinių išteklių. Pramonei plečianti įmonių vadovai šiuolaikinėmis sąlygomis produkciją siekia teikti ženkliai mažindami sunaudojamos energijos kiekius gamybos procesuose, mažindami metalo įrangą, tuo pat metu norėdami didinti produktyvumą, gerinti produktų kokybę ir personalo darbo sąlygas.

Kontaktai pasiteiravimui:

Andrius Sutnikas
tel. 8 46 340461, mob.tel. 8 686 37681
el. paštas projects@kmtp.lt

Atsiliepimai apie 10 metų bendradarbiavimą su KMTP

Su KMTP vykdėme ne vieną sėkmingą bendrą projektą. Tai ne tik patikimas partneris, bet ir institucija, prisidedanti kuriant naujas darbo vietas. Lietuvai šiuo metu tai itin aktualus klausimas, todėl parkas, padėdamas įsilieti į darbo rinką jaunimui, prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo. Linkiu, kad parko bendradarbiavimas su verslu būtų dar glaudesnis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rinkodaros ir administracijos direktorius

Artūras Drungilas

Mūsų, roboto konstruktorių, draugystė su KMTP prasidėjo prieš kelerius metus. Keisčiausia, kad ne aš juos suradau, o jie mane. Kartu surengėme sumo robotų varžybas, kurios sulaukė visų susidomėjimo - prie mūsų ėjo žmonės ir klausė, kaip iš „lygios vietos" atsirado tiek daug robotų konstruktorių Klaipėdoje? Parkas mums suteikė galimybę į dienos šviesą ištraukti mūsų inžinerinius sprendimus, jais susidomi vis daugiau jaunimo. Dabar mes, parko padedami, esame žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Robotų konstruktorius

Vitalijus Rodnovas